Leírás:

Samsung C3222 Ch@t322 Dual SIM
Samsung C3222 Ch@t322 - klaviatúra és Dual SIM.
Külső
A telefon első blikkre egy kellemes formatervvel megáldott kommunikátor mobil benyomását kelti, más kérdés, hogy bekapcsolás után megváltozik az ember véleménye. Az egész készülék fröccsöntött fekete plasztikból készült, kivétel az oldalt körbefutó króm színű csíkot. A 109,5 x 60 x 12,3 milliméteres méretekkel és 95 grammos tömeggel rendelkező készüléket kényelmes kézbe venni, egyaránt kezelhető egy és két kézzel is, a könnyűsége miatt pedig a zsebet sem húzza.
A készülék előlapjának elrendezése hozza a szokványos, teljes fizikai billentyűzettel szerelt masinákét, azaz a terület nagy részét a gombsor foglalja el. Felül a külső hangszóró illetve egy DUOS felirat látható, utóbbi arra utal, hogy a mobil egyszerre két SIM-kártya képes kezelni. Alatta található a 2,2 hüvelykes képátlójú, 220 x 176 pixeles felbontású, 256 ezer színárnyalat megjelenítésére alkalmas TFT kijelző, amely elég gyengén muzsikál: fakó színek, pixeles élek és roppant kicsi betekintési szög jellemzi. Alatta helyezkednek el a menügombok, a a híváskezelő billentyűk, az üzenetkezelés és a böngésző gyorsgombja és egy érintésérzékeny pad, amely a menübenvaló navigálásra szolgál. A fizikai QWERTY kiosztású klaviatúra legalul található, a betűk és szimbólumok négy sort foglalnak el. A gombsor nagyon sok sebből vérzik: a billentyűk túl kicsik, csúszós a felületük, ráadásul a gombok nem egyenes, hanem bizonyos szögben döntött felülettel rendelkeznek, a vicc az egészben, hogy ez a szög nem állandó, hanem összevissza változik (arra nem jöttem rá, hogy ez most bug vagy feature, azaz én fogtam ki rossz példányt, vagy direkt igy helyezték el őket). A gépelés ezek miatt nem megy élményszámba; ritkán mondok ilyet, de ez a készülék jobb lenne a QWERTY klaviatúra nélkül.
A hátlap kemény, csillogó műanyagokból készült, amely többb ujjlenyomatot gyűjt, mint egy CSI labor analitikusa. A felülete enyhén bordázott, valószínűleg ezzel akarták feldobni az egyszerű kinézetet, hát, hogy is mondjam: nem igazán sikerült. A fedlapon található egyébként az 1,3 megapixeles kamera és a külső hangszóró is, utóbbi nem szól jól, de legalább kellően erős hangereje van. A SIM kártyák helyét és a microSD-foglalatot a hátlap alatt találjuk, a memóriakártya cseréjéhez ráadásul nem kell újraindítani a készüléket, azaz működik a hot swap funkció.
Az oldalsó billentyűk és interfészek kínálata hozza a szokásos szintet, bal oldalt találjuk a hangerőszabályozó gombot, a jobb felső billentyűvel pedig az aktív SIM kártyák között váltogathatunk, kellemes, hogy ehhez dedikált fizikai gomb tartozik. Felül találjuk a 3,5 milliméteres kimenetet és a microUSB-csatlakozót, amihez saját kábelt kell szereznünk, lévén ilyet nem kapunk a mobilhoz, ejnye.
Rendszer, telekommunikációs képességek
A telefonon a Samsung saját rendszere fut, az átlagos sebesség kellemes, a menük és a kontaktlista gyorsan nyílnak meg, viszont párszáz megabájtnyi mp3 betöltésekor jócskán megizzad a kicsike. A zárt rendszer miatt a testreszabási lehetőségek vérszegények, kapunk három, csak a színekben eltérő témát, két betűtípust, valamint négy készenléti képernyőt. A négy igazából csak kettőt jelent, mivel három típus csak egy órát jelenít meg, eltérő helyen. A negyedik, Smart Home névre hallgató képernyőtéma már egy kicsit kellemesebb, az alsó kategóriás Samsungokból már ismert soros elrendezést használja. Az egyes sorokba különféle parancsikonokat és egyéb elemeket (például naptár, Facebook-kliens és zenelejátszó) helyezhetünk el, a sorrendet pedig mi határozhatjuk meg.
A telefonkönyv kellemesnek mondható, legalábbis a mobil kategóriáján belül. A partnereinkhez két telefonszámot, egy e-mail címet, saját képet, csengőangot és cégnevez rendelhetünk, valamint csoportokba is oszthatjuk őket. A listában a nevek mellett egy lila téglalapban lévő szám jelzi, hogy melyik SIM-kártyához tartozik az adott bejegyzés, erre természetesen szűrhetük is. A hangminőség bármelyik kártyahelyet használva kellemes volt, az éppen aktív SIM-et ráadásul bármikor váltogathatjuk a jobb oldalt elhelyezkedő fizikai gombbal, ezért jár a pirospont. Az üzenetkezelő viszont kimondottan fapados egy Chat névre keresztelt készülékhez. Az üzeneteket időrendi sorrendben böngészhetjük, nincs chatfolyam-nézet, a gépelés pedig lassan megy a billentyűzet érdekességei miatt. Apró furcsaságokkal van tele a szoftver, például két s betű lenyomására a német ß ugrik fel, két t-re pedig egy görög theta karakter kerül a képernyőre (szinte mindegyik billentyűre van egy ilyen), ezzel is ellehetetlenítve a gyors gépelést; ráadásul a beviteli nyelv angolra volt állítva, az említett karaterek pedig egyáltalán nem jellemzőek a britek nyelvére.
Az adatkommunikációs képességek terén is gyengén teljesít a készülék: kapunk négysávos GSM-modult (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) és 2.1-es A2DP-képes Bluetooth chipet. Internetezni EDGE-en keresztül tudunk a beépített böngészővel, utóbbi elég fapados: egyszerre csak egy oldalt nézhetünk, kezeli a könyvjelzőket és a teljes képernyős megjelenítést, valamint szavakra is kereshetünk az oldalak szövegében, ennyiben ki is merült a szoftver. A beépített SNS-kliensek viszont jópofák, érezni rajtuk, hogy ekkora képernyőre tervezték őket: jól használhatóak, minden funkciót könnyedén el lehet érni. A választék is kellemes, természetesen van egy Facebook és egy Twitter szofver, de mellette több, Magyarországon kevésbé használt alternatív közösségi alkalmazást is találunk, úgy mint a Hives, a flickR, a Friendster, a MySpace és a Photobucket.
Multimédia, akkumulátor
A készülékben található egy maximum 1,3 megapixeles (1280 x 960) fotók lövésére alkalmas kamera is, mellyel videókat is rögzíthetünk, ezt maximum 176 x 144 képpontos felbontásban tehetjük meg. A kameraszoftver nem túl bőkezű a beállításokkal, a világosság, fehéregyensúly állítgatásán kívül csak egy éjszakai mód bekapcsolására van lehetőségünk. A képminőség megfelel az előzetes várakozásoknak: homályos és túlmosott képeket kapnuk, egy csipetnyi kromatikus aberrációval megfűszerezve.
Zenehallgatásra a beépített lejátszót használhatjuk, amely egy egészen korrekt kis darab. Többféle nézetben listázhatjuk a zenéinket, lejátszási listákat hozhatunk létre, kapunk egy beépített hangszínszabályzót 11 előre definiált beállítással, ráadásul a készülék képes az 5.1 kivezérlésre is. A mobillal természetesen rádiózhatunk is, az ehhez tartozó alkalmazás nagyon egyszerű, de ezen a téren nem is kell több.
A telefon hátlapja alatt egy 1000 mAh-s teljesítményű lítiumos akkumulátor figyel, amellyel akár 500 órányi készenlétre és 11 órányi beszélgetésre is képes a készülék. Ez elég jó eredmény, azt tekintve hogy a két SIM-kártyához két különálló GSM modul tartozik, ergo a fogyasztás is növekszik.
2 SIM Kártya
Két SIM Kártya
dual sim
dupla sim
Hasonló készülékek:
Samsung GT-S5230 WiFi white
Samsung S5830i Galaxy ACE black-white, purple-black, pure white la fleur
Samsung P7310 Galaxy Tab 8.9 16GB-WiFi black
Samsung i5700 Galaxy Spica black
Samsung Galaxy S WiFi 4.2 8GB white